Domyślna treść artykułu.


W każdym nowo utworzonym artykule pokaże się wpisany tutaj tekst. Wpisz więc tutaj domyślną treść nowego artykułu lub instrukcję dodawania nowego artykułu dla swojego klienta.

Zastosowanie fugi epoksydowej

27 listopada 2022

Zastosowanie fugi epoksydowej

Podczas układania płytek w obszarze narażonym na wilgoć, uszkodzenia chemiczne lub po prostu częste zużycie, wybór procesu nakładania fugi epoksydowej jest zawsze mądrym posunięciem.

 

 

5 powodów, dlaczego warto wybrać fugę epoksydową

 

 

 

1. WYSOKA ODPORNOŚĆ

 

Jego skład zapewnia wszechstronność i zwiększoną wytrzymałość. Dzięki temu jest najlepszą fugą do wnętrz i na zewnątrz o dużym natężeniu ruchu. Nawet ciężkie maszyny nie są w stanie rozkruszyć ani złamać tej fugi.

 

2. JEST NIEPOROWATA

 

Odpycha inne substancje, płyny. Nadaje się idealnie do wilgotnych środowisk, tj. łazienki, pomieszczenia chemiczne tj. laboratoria oraz obszary podatne na plamy np. kuchnia, podłoga, ściany.

 

3. NIE POTRZEBUJE USZCZELNIACZA PO APLIKACJI

 

Fuga epoksydiwa twardnieje bardzo szybko w porównaniu do fugi cementowej, a ponieważ jest odporna na działanie innych substancji, nie trzeba się martwić o uszczelnienie powierzchni. Staranne nałożenie fugi i jej czyszczenie będzie działać dobrze przez wiele lat.

 

4. NIE ODBARWIA SIĘ

 

Plamy oleju, mydelniczki, barwnika spożywczego i innych podobnych substancji mogą zmienić kolor fugi, gdy się z nią zetkną. Po nałożeniu fugi epoksydowej, te zmartwienia przechodzą do historii.

 

5. PALETA BARW

 

Fuga epoksydowa występuje w różnych odcieniach. Zapomnij wiec o starej szarości. Masz ochotę na mokkę? Jest brązowy, jasnobrązowy i wiele innych opcji dla Ciebie. Tak więc nie tylko możesz wybrać swój kolor, ale także zachować go przez cały okres użytkowania.

 

 

Aplikacja fugi może wydawać się łatwa do wykonania. Jednak bez odpowiedniego szkolenia możesz zepsuć swoje kafelki, dlatego zalecamy zatrudnienie profesjonalnego glazurnika, który wykona tę pracę za Ciebie. Profesjonalista będzie również w stanie doradzić najlepszą fugę do użycia pod względem wydajności i kosztów. Czy przygotowujesz się do układania płytek i fugowania w domu lub w swojej firmie? Skontaktuj się z nami, pomożemy Ci w realizacji inwestycji i wyborze najlepszego materiału.

 

 

 

 

 

Strona główna

Powrót

Posted by: Karolina Liana